Pandamonium w ZOO pana Pikulika

About the book / o książce:

Peek Zoo is holding an animal parade to celebrate the birth of their baby panda. But when the day arrives, nothing is ready. As Mr. Peek races around preparing, he leaves a trail of chaos — including an escaped baby panda heading for the lion’s den! Thank goodness Mr. Peek’s son, Jimmy, is there to save the day and ensure the crowd gets the best animal parade ever — marching proudly across a huge gatefold!

 

Piramida pomyłek… Zagrywki zwierząt… Bezkresne błazeństwa… Z tym wszystkim musi sobie poradzić dyrektor zoo, pan Pikulik! W zoo pana Pikulika ma się odbyć najwspanialsza w historii parade zwierząt – miejmy tylko nadzieję, że nic nie pokrzyżuje planów dyrektora…

Excerpt / fragment:

Następnego dnia wcześnie rano dumny jak paw pan Pikulik włożył swój butelkowozielony mundur i wyszedł z domu razem z Jankiem.

Postanowili podzielić się obowiązkami.

– Ojejku, jejku, zapomnieliśmy dopisać do listy: „Nakarmić lwa”! Ja się tym zajmę, Janku – powiedział pan Pikulik. – O pany Grzywnym absolutnie nie wolno nam zapomnieć! Lecz nie bój nic, w zoo pana Pikulika wszystko jak w zegarku tyka!

Reviews / Recenzje:

W zabawnej historyjce o klasycznym schemacie fabularnym (najpierw napięcie narasta, katastrofa goni katastrofę, bo to w końcu PANDAmonium) przemycony mamy przekaz o tym, że warto być tu i teraz, celebrować czynności i nie śpieszyć się. A także wiarę w to, że dzięki dobrym chęciom da się naprawić wszystkie szkody i przywrócić światu ład. Najważniejsze to wrzucić na luz i wierzyć, że wszystko będzie dobrze.

[www.ladnebebe.pl]

ORIGINAL TITLE / TYTUŁ ORYGINALNY

Pandamonium at Peek zoo

AUTHOR / AUTOR

Kevin Waldron

PUBLISHED BY / WYDAWCA

Wydawnictwo Łajka

YEAR OF PUBLICATION / ROK WYDANIA

2013

error: Content is protected !!