Pączki, bolączki i dramaty księżniczki

About the book / O książce:

Bathsheba can’t wait to go to Dramarama camp with her best friend Keisha. But when Keisha’s granny falls ill, Bathsheba has to go by herself. Luckily, lovable Bath soon makes friends, and uses her budding talent to fight off stiff competition from an ambitious camp clique of returning pupils – landing a starring role in the final cabaret! But when Dramarama Camp’s director breaks her leg, the special guest-tutor, Hollywood starlet Avocado Dieppe (and Bath’s arch-nemesis!) turns directorial diva and steals Bath’s role in the show! It looks like Bath’s chances of fame are doomed – until a disaster of dramatic proportions gives our heroine a chance to truly shine…

Betsaba Klarysa de Trop wybiera się na obóz aktorski Dramaramy, o którym zawsze marzyła – gdzie rodzą się gwiazdy i gdzie sława może rozpocząć się od każdego następnego ujęcia. Ale tym razem to będzie prawdziwie gwiazdorski i „horrorski” obóz: przyjaciele stają się wrogami, a końcowe przedstawienie dosłownie wywraca wszystko do góry nogami. Pokochacie przezabawny świat Betsaby z jego fascynującymi i wzruszającymi historiami.

Excerpt / Fragment:

Drogi nowy Pamiętniku, który mama przysłała aż z Ameryki…

Co słychać? Witaj w Clotborough, w Anglii.

Na pewno się cieszysz, że jesteż za granicą, co, Drogi Pamiętniku? I może trochę się boisz, bo w końcu jesteś w obcym kraju, gdzie na kartofla mówi się ziemniak. To znaczy ja mówię „ziemniak”, a ty – „kartofel”. Tylko że – jako pamiętnik – ty wcale nie mówisz!

Zresztą nieważne! Nie obawiaj się, Drogi Pamiętniku – ja się tobą zaopiekuję. Oraz mój tato, Bill. I moja najlepsza przyjaciółka, Keisza, a także jej mama, Bev. Myśl o nas jako o swojej nowej, szczęśliwej rodzinie! Super, co?

Być może się zastanawiasz, kim jestem? Muszę ci powiedzieć, że nie pisze tego wszystkiego jakaś tam przeciętna ręka. Jestem słynną Pamiętnikopisarką i Prawie-Gwiazdą-Filmową, Betsabą Klarysą de Trop. Ta-dam!

Szczerze mówiąc nie jestem jeszcze taka znowu sławna, nie tak naprawdę. A właściwie to wcale nie jestem sławna. Lecz… to się zmieni, bo pojutrze wybieram się w pewne bardzo specjalne, ekscytujące miejsce.

Zgadnij gdzie?! Podpowiem ci – to miejsce, gdzie spełniają się marzenia i rodzą się gwiazdy, a od sławy dzieli człowieka tylko jedno ujęcie (tralalal!).

Reviews / Recenzje:

Druga część pamiętnika Betsaby Klarysy de Trop, tak jak pierwsza część, bardzo mnie rozbawiła. Styl pisania i opis wydarzeń naprawdę brzmiał “Betsabowo” i choć miałam inny pogląd na sprawy, byłam zadowolona, że mogę tak dokładnie poznać punkt widzenia głównej bohaterki. Sądzę, że książka, choć przeznaczona dla młodszych czytelników, jest w stanie zadowolić też starsze mole książkowe.

[lubimyczytac.pl]

ORIGINAL TITLE / TYTUŁ ORYGINALNY

Doughnuts, Dreams and Drama Queens

AUTHOR / AUTOR

Leila Rasheed

PUBLISHED BY / WYDAWCA

Akapit Press

YEAR OF PUBLICATION / ROK WYDANIA

2010

error: Content is protected !!